• פורום ארגוני החיילים הבודדים

קרן הישג

קרן "הישג", הינה קרן מלגות, שהוקמה בשנת 2005 ע"י בני הזוג ג'רי שוורץ והת'ר ריסמן מקנדה, ומעניקה מידי שנה מלגות לימודים ודמי מחייה לחיילים משוחררים שהוכרו בצה"ל כ"חיילים בודדים". הקרן מעניקה את המלגות אך ורק לאלה שסיימו שירות צבאי תקין ומלא והם לקראת לימודים לתואר ישראלי ראשון במוסד אקדמי מוכר. המלגה והסיוע הכלכלי נועדו לעודד אותם לבנות כאן את ביתם ולהודות להם על תרומתם לחברה בישראל. דירקטוריון קרן "הישג", כולל את היו"ר שבתי שביט, האלוף (מיל') אליעזר שקדי, אלוף (במיל') דורון אלמוג, עפרה שטראוס, שלמה נחמה ורבים וטובים נוספים.

בתמורה לקבלת המלגה, מתחייבים המלגאים להתנדבות שנתית של 130 שעות לטובת הקהילה. מטרת ההתנדבות היא להעביר את התרומה הלאה, לטובת כלל החברה  הישראלית, באמצעות מס' עמותות כגון: אגף השיקום של משרד הביטחון, אחרי – נוער מוביל שינוי, לתת, האגודה למלחמה בסרטן ועוד.

הקרן הקימה את "בית הישג" – בית חם למלגאים, הנמצא בשדרות רוטשילד 46 בת"א. הבית מציע מגוון פעילויות לרווחתם של מלגאי הקרן (ספריה מגוונת, חדר כושר, אולם קולנוע ועוד) כמו כן, מתקיימות סדנאות והרצאות חודשיות למלגאים במגוון רחב של נושאים.

נכון להיום, יש כ-400 מלגאים, הלומדים במוסדות הלימוד הפזורים בכל רחבי הארץ וכ- 1200 בוגרים, שסיימו את לימודי התואר הראשון, בסיועה של קרן הישג.

אוכלוסיית היעד: חיילים בודדים מובהקים וחסרי עורף משפחתי, שהוכרו ע"י צה"ל.

***

לפרטים נוספים-

אתר קרן הישג 

טלפון 03-7113100

info@heseg.com

  • קרן הישג
  • קרן הישג